iPhone 14 ve Watch Series 8 beklenenden erken gelecek!

iPhone 14 ve Watch Series 8 beklenenden erken gelecek!

iPhone 14 ve Watch Series 8 çıkış tarihi belli olmuş olabilir. Apple, Eylül'de iPhone ve Watch, Ekim'de ise iPad ve Mac'i tanıtabilir.

Sadece birkaç ay sonra gerçekleştirmesi beklenen Apple sonbahar lansmanı hakkında yeni bilgiler ortaya çıktı. iPhone 14 ve Watch Series 8 dahil olmak üzere yılın son ürünlerini duyurmaya hazırlanan Apple, etkinlik videosunu kaydetmeye başlamış olabilir.

iPhone 14 çıkış tarihi Eylül’ün ilk haftası olabilir

Bloomberg editörü Mark Gurman’ın hazırladığı yeni rapora göre Apple, sonbahar etkinliği için çalışmalara başladı. Pandemiden dolayı iki yıldır etkinliklerini sanal olarak gerçekleştiren devi, bu yıl da önceden hazırlanmış bir lansman yapmak istiyor. iPhone 14 lansmanı canlı olmayacak, hatta Apple çekimlere çoktan başladı.

Ancak bu lansman, yılın son Apple etkinliği olmayacak gibi duruyor. İddiaya göre teknoloji devi Eylül’de iPhone 14 ve Watch Series 8 modellerini; Ekim’de ise iPad ve Mac cihazlarını tanıtacak. Yani Eylül ve Ekim’de iki ayrı etkinlik yapılacak.

Daha önce Max Weinbach, iPhone 14’ün 6 Eylül’de açıklanacağını ve 16 Eylül’de satışa çıkacağını iddia etti. Mark Gurman’ın da son raporuyla birlikte, etkinlik tarihinin beklenenden erken olma ihtimali artmış gibi görünüyor.

iPhone 13 serisini 799 dolardan başlayan fiyatlarla satışa çıkaran Apple, zam yapmayarak iPhone 14 serisini yine 799 dolardan sunacak. Bunun nedeni ise küresel cep telefonu pazarındaki durgunluk ve talep düşüşü. 

SDN – ShiftDelete.Net