Samsung Galaxy S22 ailesinin kamera detayları sızdırıldı

Samsung Galaxy S22 ailesinin kamera detayları sızdırıldı

Geçtiğimiz günlerde bazı özellikleri sızdırılan Samsung Galaxy S22 ailesinin kamera detayları ortaya çıktı.

Samsung Galaxy S21, kamera performansıyla birçok kullanıcının beğenisini kazanmayı başladı. İddiaya göre Galaxy S22 modelinde 50 Megapiksel RGBW kullanılacak.

Galaxy S22 Ultra beşli kamera dizilimiyle gelebilir

Geçtiğimiz aylarda Samsung’un 50 Megapiksel RGBW ve 200 Megapiksel sensör üzerinde çalışma yaptığı ortaya çıktı. Henüz kesinleşmese de iddiaya göre geliştirilen sensörler Galaxy S22 ailesinde kullanılacak.

Sızıntıları ile bilinen Twitter kullanıcısı Ice Universe, Galaxy S22 Ultra modelinin 108 Megapiksel ana kamera ile geleceğini iddia etti. Ancak yayımlanan raporda cizda beşli kamera diziliminin olacağı ve Olympus ile ortak geliştirilen 200 Megapiksel lensin kullanılacağı belirtildi. 

Samsung, RGBW sensör ile amiral gemisi modellerinde daha iyi düşük ışık performansı yakalamayı hedefliyor. Ayrıca RGBW sensör sayesinde yüksek çözünürlükte diğer sensörlere daha kaliteli fotoğraf elde etmek mümkün.

Henüz kesinleşmese de Samsung’un 600 Megapiksel sensör üzerinde çalıştığı iddialar arasında yer alıyor. Geçtiğimiz aylarda Samsung’un duyurduğu dünyanın en küçük 0,64μm piksel sensörünü orta segment cihazlarda kullanacağı tahmin ediliyor.

SDN – ShiftDelete.Net